Něco o Kim

17. září 2006 v 17:56 |  Gilmorova děvčata
Něco o Kimberly( Rory Gilmorové)

Kimberly Alexis Bledel se narodila 16.září 1981 v Houstonu v Texasu Nanette a Martinovi Bledelovým. Její matka pochází z Mexika a otec z Argentiny, takže Alexiným prvním jazykem byla španělština. Anglicky se naučila teprve ve škole. Krátce poté, co nastoupila na katolickou střední školu, si jí všiml Page Parkes, modelingový agent, který odstartoval její kariéru. V dalších letech strávila Alexis většinu času na cestě mezi New Yorkem a Japonskem.
Po absolvování střední školy se rozhodla změnit profesi a stala se herečkou. Tento sen se jí vyplnil, když v roce 2000 dostala hlavní roli Rory v seriále Gilmorova děvčata. Kromě toho si zahrála i ve filmech Tuck Everlasting, The Orphan King a Dys Enchanted a v současné době ji můžete vidět po boku Bruce Willise ve filmu Sin City - Město hříchu...
Filmografie

Film: Rushmore (1998)/ Jak jsem balil učitelku
Popis filmu: Hlavním hrdinou je nadaný, ale poněkud rebelantský teenager Max Fisher (Jason Schwartzman), který studuje desátý ročník elitní Rushmoreské akademie. Ačkoli je redaktorem školních novin a členem nejrůznějších klubů a spolků, neustále nad ním vísí hrozba vyloučení. Situace se ještě více komplikuje, když se Max zamiluje do učitelky prvního ročníku slečny Crossové (Olivia Williams). O její přízeň však musí bojovat s otcem svých spolužáků, který je navíc bohatý ocelářský magnát.

Film: Tuck Everlasting (2002)/ Tajemství nesmrtelných
Postava: Winnifred 'Winnie' Foster
Popis filmu: Film Tajemství nesmrtelných vznikl podle knižní předlohy Natalie Babbitové, která získala mnohá ocenění. Je to příběh jednoho podivného léta, jež navždy změní osud mladé Winnie Fosterové (Alexis Bledel). Ta se seznamuje s Tuckovými, kteří vedou poněkud odlišný život než všichni ostatní. Zdá se, že čas pro ně nic neznamená. Neznámý cizinec však s sebou přináší hrozbu vyzrazení jejich rodinného tajemství.Film: DysEnchanted (2004)
Postava: Goldilocks (Zlatovláska)
Popis filmu: Pohádkové postavy Popelka, Růženka, Sněhurka, Zlatovláska, Alenka, Dorotka a Červená karkulka se setkávají na skupinové terapii a snaží se společně přijít na to, co přichází po "...a žili šťastně až do smrti...". Ke skupině se přidává rozvedená Clara z New Jersey a zjišťuje, že i když život v ničem ani trošku nepřipomíná pohádku, neznamená to, že by se nedal šťastně prožít.

Film: Bride and Prejudice (2004)/ Moje velká indická svatba
Postava: Georgie Darcy
Popis: Jak už název napovídá, tento film vznikl jako parodie na román Jane Austenové Pýcha a předsudek (Pride and Prejudice). Natočila ho známá řežisérka Gurindera Chadha (např. film Blafuj jako Beckham). Stejně jako v literární předloze, i v tomto příběhu osud svede dohromady dvě osoby s naprosto odlišnými názory a tentokrát i z různých konců světa.

Film: The Orphan King (2005)
Postava: Dylan

Film: Sin City (2005)/ Sin City: Město hříchu
Postava: Becky
Popis: Jednotlivé příběhy tohoto filmu, jež se navzájem proplétají, se odehrávají ve skrz nasrz korupcí a zločinem prolezlém Basin City. Známý surovec zvaný Marv (Mickey Rourke) se stane svědkem vraždy nádherné ženy, která je zabita přímo v jeho posteli. Bývalý fotograf Dwight (Clive Owen) náhodou zabije policistu a musí svůj zločin zamaskovat. Hartigan (Bruce Willis), policista chystající se brzy do důchodu, je uvězněn za zločin, který nespáchal.


Film: The Sisterhood of the Traveling Pants (2005)
Postava: Lena
Popis: Film je natočen podle knížky pro mladé The Sisterhood of the Traveling Pants od Anne Brasharesové. Čtyři nejlepší kamarádky tráví léto odloučeny jedna od druhé. Naštěstí se dělí o magické džíny. Navzdory tomu, že každá z nich máa jiné míry a jinou velikost, každé z nich perfektně sedí. Aby se udržely v kontaktu, nechávají kolovat tyto džíny. Během léta zažívají nejrůznější dobrodružství.
Film: I'm Reed Fish (2006)
Postava: Kate Peterson
Popis: Drama se zaměřuje na tři usedlíky, žíjící na malém městě: DJ v rádiu, vlastníka obchodu a místní krásku (Alexis Bledel).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akret Akret | 10. listopadu 2006 v 21:57 | Reagovat

Chtělo by to tady obrázky.

2 Ginny E Ginny E | 22. listopadu 2006 v 15:10 | Reagovat

Omlouvám se , že nejsou, ale admini( blog.cz) mi je nechtějí vzít... Chvílu strpenia please.

3 elle elle | Web | 21. srpna 2008 v 18:55 | Reagovat

Máte zájem o pár videí ohledně Gilmorek, Harryho Pottera a spoustu dalšího? Stavte se u mě na blogu. :-)))

A sorry za reklamu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama